o nás

Jsme Keezoo Organics – malá rodinná šicí dílna, která se momentálně nejvíc zaměřuje na prodej ekologických a fairtrade látek a textilní galanterie.

Mám ráda hezké věci, které jsou zároveň praktické a praktické věci, které jsou také hezké a mám ověřeno, že i malá změna v našem chování vůči životnímu prostředí se v čase násobí a bobtná a přivede nás i lidi kolem k dalším krokům a možnostem a změnám. Nečekejme na velké akce, které někdo vymyslí, vyhlásí a na nás bude jen je přijmout a dodržovat. Jsou tu malé změny, které můžeme udělat a mít skvělý pocit sami za sebe a hned teď.

Co se týče změn v přístupu k odpadu a prostředí, postupujeme pomalu, po krůčcích. Pro druhé dítě jsme klasické jednorázové pleny kombinovali s ekologickými, pro třetí už jsme měli pleny látkové, všechny tři děti nosily věci poděděné nebo koupené z druhé ruky, nové jen občas. Držíme se teorie, že každý igelitový sáček, který si nevezmeme se počítá a proto jsem začala používat pytlíky na pečivo, ovoce i zeleninu z biobavlněné síťoviny a mušelínu, doma máme na pečivo i celou nákupní tašku, když ho chceme vzít větší množství. Sklízím s nimi obdiv v obchodech, na trhu i na cestách, stejně jako se vzorovanými pytlíky v bezobalovém obchodě. Pokud nešijete, můžu vám sáčky ze síťoviny nebo mušelínu ušít na zakázku.

K textilním ubrouskům mě přivedla kamarádka a mým cílem je používat je nejen ve sváteční dny, ale běžně, při každé rodinné večeři. Sladěné ubrousky a běhoun na stůl ze lnu, to je nádhera sama. Záměrně používáme běhoun, protože co si budeme nalhávat, velký ubrus je krásný, ale přece jen svojí plochou trošku náchylný ke skvrnám a ne úplně praktický a to bez ohledu na tři stolující děti a velikost stolu téměř tři metry čtvereční. Poslední dobou hodně přešívám a upcykluji, hodně často lněné kousky ze second handu právě na jídelní ubrousky, kterých doma potřebujeme opravdu hodně.

A jsou tu další a další věci – kosmetické odličovací tampónky, lněné tašky na nákupy, polštáře vyplněné ovčí vlnou, které nádherně hřejí, biobavlněné látky, které si vyloženě žádají, aby z nich byl ušitý nějaký ten „slow fashion“ kousek.

Vystudovala jsem oděvní průmyslovku v Třeboni, šití jsem se více začala věnovat po narození dětí. Vymýšlím novinky, vybírám látky a šiji. Manžel expeduje balíčky a stará se o technické vybavení a celá rodina testujeme co vyrobíme.